top of page
IMG20220225095954.jpeg

mgr Joanna Lida

Jestem pedagogiem, certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień (nr certyfikatu 1721) oraz psychoterapeutą terapii indywidualnej i rodzinnej w nurcie systemowym (w procesie certyfikacji). Jestem członkiem nadzwyczajnym Wielkopolskiego Towarzystwa Terapii Systemowej. Mam wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu grup terapeutycznych i spotkań indywidualnych w pracy z osobami uzależnionymi. Zajmuję się również prowadzeniem grup warsztatowych o różnorodnej tematyce - m.in. dotyczących seksualności i intymności, komunikacji, określania i realizacji własnych celów, poczucia swojej wartości itd. 

Wiele lat pracowałam na Oddziale Terapii Uzależnień, aktualnie pracuję również jako kierownik terapii i psychoterapeuta w prywatnym Ośrodku Terapii Uzależnień "Nowe Życie" w Wapnicy (koło Recza). https://terapianowezycie.pl

Ukończyłam wiele szkoleń w temacie uzależnień (m.in. w Instytucie Psychologii Zdrowia, Polskim Towarzystwie Psychoterapii Uzależnień, staż kliniczny w Krakowskim Centrum Terapii Uzależnień) oraz kurs psychoterapii systemowej (Wielkopolskie Towarzystwo Terapii Systemowej), pracę swoją poddaję  superwizji. Ukończyłam również szkolenia z zakresu seksualności (m.in. w Poradni Psychologiczno-Seksuologicznej, kurs edukacji seksualnej, seksualności osób uzależnionych, terapii uzależnienia od seksu) w tym pomocy psychologicznej osobom LGBT+ (Poradnia Ja-Ty, Tęczówka, Monar), a także szkolenia z terapii osób jedzących za dużo (Polski Instytut Psychoterapii Integratywnej) oraz kursy z zakresu żywienia, dietetyki i radzenia sobie z nadwagą (Pomorski Uniwersytet Medyczny).

 

bottom of page